To drugie urządzenie nie ostrzeże użytkowników, że pady nie działają

To drugie urządzenie nie ostrzeże użytkowników, że pady nie działają

Potwierdzono, że przyczyną śmierci mieszkańca Maryland jest wścieklizna tego samego typu, co w próbkach tkanek od dawcy narządów, podała agencja w komunikacie prasowym.

Narządy od tego samego dawcy przeszczepiono pacjentom na Florydzie, w Georgii i Illinois, podała agencja, i są one obecnie oceniane przez ich pracowników służby zdrowia i otrzymują immunoglobuliny i szczepionki przeciw wściekliźnie.

W raporcie CDC stwierdzono, że agencja próbuje również zidentyfikować bliskie kontakty biorców i dawcy, którzy mogą potrzebować profilaktyki poekspozycyjnej w przypadku wścieklizny.

Wścieklizna jest zwykle przenoszona przez ukąszenia w ślinie zakażonych zwierząt, ale przenoszenie poprzez przeszczep narządu nie jest nieznane. W 2004 roku trzy osoby zmarły na zapalenie mózgu w Teksasie po tym, jak otrzymały wątrobę i nerki mężczyzny z Arkansas, który później miał wściekliznę.

CDC podało, że w obecnym przypadku dawca przeniósł się na Florydę z Północnej Karoliny, zanim zachorował i umarł w 2011 roku.

W tym czasie lekarze nie podejrzewali wścieklizny, a dawcy nie badano pod kątem zakażenia. Choroba została potwierdzona tylko jako przyczyna śmierci dawcy w następstwie zgonu w stanie Maryland.

Raport CDC zauważył, że o ile nie podejrzewa się tego klinicznie u dawcy, narządy do przeszczepu nie są rutynowo badane pod kątem wścieklizny, ponieważ trudno jest uzyskać wyniki w krótkim okresie żywotności narządów.

Departament Zdrowia i Higieny Psychicznej stanu Maryland rozpoczął badania na początku tego miesiąca po śmierci biorcy narządu.

Dochodzenie, które doprowadziło do diagnozy wścieklizny, wykazało, że pacjent nie miał zgłoszonego narażenia zwierząt – typowej przyczyny jednego do trzech przypadków ludzkiej wścieklizny, typowych dla każdego roku w USA.

Zwykle inkubacja wścieklizny trwa od jednego do trzech miesięcy, ale istnieją doniesienia o znacznie dłuższych okresach.

Wstępna analiza przeprowadzona przez CDC sugeruje, że zarówno biorca, jak i dawca mieli ten sam typ wirusa wścieklizny, rodzimego dla szopów, który może również zarażać inne dzikie i domowe zwierzęta.

Ale śmierć ludzi z powodu tego szczepu jest rzadka, raport agencji mówi – tylko jedna osoba w USA zmarła z powodu wirusa wścieklizny typu szopa pracza.

, , ,

NEW YORK (Reuters Health) – Zgodnie z nowym amerykańskim badaniem z udziałem ponad 1000 pacjentów, przetaczanie krwinek czerwonych, które były przechowywane przez 21 dni lub dłużej, nie zwiększa ryzyka powikłań po operacji serca.

„Wygląda na to, że klinicznie nie robi to dużej różnicy” – powiedziała główna autorka, dr Marie Steiner, profesor pediatrii na University of Minnesota. Powiedziała Reuters Health w wywiadzie telefonicznym, że odkrycia prawdopodobnie spowodują „znaczący wstrząs” dla osób dążących do uzyskania świeższej krwi w takich przypadkach.

Poprzednie badania dotyczące tego, czy starsze komórki stanowią zagrożenie, przyniosły sprzeczne wyniki. Nowe badanie, znane jako RECESS i opublikowane 9 kwietnia w New England Journal of Medicine, jest pierwszym dużym prospektywnym wieloośrodkowym badaniem, w którym przeanalizowano tę kwestię u pacjentów z chorobami serca.

Pojawia się po piętach większego badania ABLE, opisanego przez Journal w zeszłym miesiącu, które nie wykazało korzyści dla świeższej krwi wśród pacjentów intensywnej terapii.

„To uspokajające” – powiedział dr Dean Ferguson, starszy naukowiec z The Ottawa Hospital w Kanadzie i współautor badania ABLE, który był również zaangażowany we wcześniejszy test nowej i starej krwi flebo complex w aptece u wcześniaków, który dał ten sam wynik.

„Więc teraz istnieją trzy główne badania, które nie wykazują żadnej różnicy” – powiedział Reuters Health.

Troska o przechowywaną krew istnieje od prawie dwóch dekad.

„Jest to poważny problem dla dostawców krwi, ponieważ wiele prac obserwacyjnych, mniej rygorystycznych badań i badań na zwierzętach wykazało, że świeże było lepsze” – powiedział dr Ferguson. „Od kilku lat odczuwają tę presję. Dlatego te duże próby są potrzebne i pomocne. Fakt, że nie ma absolutnie żadnej różnicy, jest dla nich ulgą”.

Wszyscy z 1098 pacjentów biorących udział w nowym badaniu, z 33 szpitali w USA, mieli 12 lat i więcej. Wśród osób, które przeszły transfuzję, mediana liczby przetoczonych jednostek wyniosła trzy.

Połowa pacjentów została losowo przydzielona do otrzymywania krwi przechowywanej przez 10 dni lub krócej, podczas gdy pozostali otrzymywali jednostki przechowywane przez co najmniej 21 dni.

„W Stanach Zjednoczonych średni czas przechowywania transfuzji czerwonych krwinek wynosi 17,9 dnia” – stwierdzili naukowcy.

Aby ocenić jakikolwiek potencjalny wpływ, szukali zmiany w skali zaburzeń wielonarządowych (MODS) sprzed operacji w siódmym dniu po operacji. Pacjenci, którzy zmarli w tym okresie, otrzymali maksymalnie 24 punkty.

Grupa z krótkotrwałym przechowywaniem, ze średnim czasem przechowywania 7,8 dnia, miała 8,5-punktową zmianę w ich wynikach MODS w porównaniu ze zmianą 8,7 w grupie ze średnim czasem przechowywania 28,3 dnia (P = 0,44).

Spośród składników składających się na wynik w skali MODS, tylko składnik wątrobowy, który wykorzystuje bilirubinę całkowitą w surowicy, wykazywał istotną różnicę między grupami (P

Gdy wykluczyli pacjentów, którzy otrzymali oddział starszy lub nowszy niż przydzielono im, wyniki były nadal porównywalne.

Wskaźniki śmiertelności były zasadniczo takie same – 15 zmarło w grupie z krótkotrwałym przechowywaniem (2,8%) w porównaniu z 11 w grupie długoterminowej (2,0%) (P = 0,43).

Średnio osoby w obu grupach doznały 1,6 poważnych zdarzeń niepożądanych (p = 0,75).

Tylko w przypadku zaburzeń wątroby i dróg żółciowych zaobserwowano inny wskaźnik, przy czym 5% w grupie z krótkotrwałym przechowywaniem miało ten problem w porównaniu z 9% w grupie długoterminowej (P = 0,02).

„To odkrycie było całkowicie spowodowane faktem, że mniej uczestników z grupy z krótkotrwałym magazynowaniem miało hiperbilirubinemię” – stwierdzili naukowcy.

Więc jeśli chodzi o pomysł, że świeższa krew da lepsze wyniki, dr Steiner powiedział: „z pewnością wygląda na to, że tak powinno być w laboratorium i u psów, ale jeśli spojrzeć na to pytanie w dużej grupie ludzie, to po prostu nie jest takie ważne ”.

„Moje uprzedzenia są takie, że jest tak wiele innych rzeczy (w przypadku urazów i sercowych), że udział czerwonych krwinek prawdopodobnie nie jest tak duży” – powiedziała. – Mówisz o ludziach, którzy zostali potrąceni przez ciężarówkę lub mają rozłupaną klatkę piersiową. Pytasz, jak jedna lub dwie jednostki krwi mogą zrobić tak wielką różnicę. Prawdopodobnie nie.

Badanie zostało sfinansowane przez National Heart, Lung and Blood Institute.

ŹRÓDŁO: N Engl J Med 2015

Kardiologowie interwencyjni mogą zostać zidentyfikowani jako tacy przez Medicare i innych płatników począwszy od 5 stycznia za pomocą dość prostych dokumentów, co powinno prowadzić do mniejszej liczby odrzuconych roszczeń, według Society for Cardiovascular Angiography and Interventions.

American College of Cardiology i American Heart Association, we współpracy z FDA, wydały standardy jednolitego gromadzenia danych i wspólnego słownictwa dla sercowo-naczyniowych punktów końcowych w badaniach klinicznych. Grupy zasugerowały, że standardy danych można by również zastosować do elektronicznej dokumentacji medycznej.

FDA ogłosiła wycofanie klasy I dotyczące wielofunkcyjnych elektrod defibrylacyjnych Heart Sync, ponieważ są one niekompatybilne z defibrylatorami AED Philips FR3 i FRx. To drugie urządzenie nie ostrzeże użytkowników, że pady nie działają.

Po założeniu stentu pacjent potrzebuje operacji niekardiochirurgicznej? Badanie sugeruje, że warto wstrzymać się na 6 miesięcy, jeśli to możliwe, w przypadku osób, które otrzymały stent uwalniający lek lub w przypadku planowych procedur wysokiego ryzyka w szpitalu.

Badanie populacyjne wykazało, że chirurgia i stenty są równe izolowanej proksymalnej chorobie LAD we współczesnej praktyce, ale artykuł redakcyjny stwierdził, że przeszczep lewej piersi “nadal rządzi”.

Przewód skonstruowany z perełek magnetycznych był w stanie przywrócić przewodnictwo elektryczne w sercu, co wykazało badanie koncepcji na szczurach z całkowitym blokiem serca.

Artykuł o tym, kiedy można bezpiecznie odesłać pacjentów z izby przyjęć do domu po możliwym zawale serca i poradę dotyczącą nadciśnienia tętniczego, był najpopularniejszy w 2014 roku w Journal of the American College of Cardiology. Na liście znalazły się również dane dotyczące inhibitora PCSK9 i zwycięstwo w dziedzinie wczesnej operacji niedomykalności mitralnej.

Zwycięstwo chirurgii bariatrycznej w cukrzycy typu 2 i niewydolność odnerwienia nerek w SYMPLICITY HTN-3 znalazło się na szczycie listy postępów American Heart Association w 2014 roku.

CardioBreak to przewodnik po nowościach i ciekawościach w Internecie dla kardiologów i innych pracowników służby zdrowia zainteresowanych chorobami sercowo-naczyniowymi, opracowany przez społeczność MedPage Today. Masz wskazówkę? Wyślij go do nas: c.phend@medpagetoday.com.

, , ,

Ostatnie badania pokazują, że infekcje związane z organizmami wielolekoopornymi (MDRO) powodują znaczne obciążenie kosztami opieki zdrowotnej w USA.

Według Centers for Disease Control and Prevention, rozwój zakażeń antybiotykoopornych jest jednym z najpoważniejszych problemów zdrowia publicznego w kraju. Około 23 000 Amerykanów umiera rocznie z powodu zakażenia opornego na antybiotyki, podało CDC.

Według ostatnich badań krajowa cena leczenia zakażeń związanych z MDRO w warunkach szpitalnych wynosi co najmniej 2,39 miliarda dolarów.

W badaniu, opublikowanym w Health Services Research, naukowcy obliczyli również koszt leczenia na pobyt w szpitalu w przypadku opornego na metycylinę Staphylococcus aureus (MRSA), Clostridium difficile i innych MDRO, a wyniki pokazały, co następuje:

Koszt leczenia zakażenia MRSA wynosi około 1700 USD Infekcja C. difficile kosztuje około 4600 USD Infekcja innym MDRO kosztuje około 2300 USD Infekcja wieloma MDRO kosztuje około 3500 USD

„Znajdujemy najwyższe przyrostowe i całkowite koszty C. difficile i najniższe przyrostowe koszty MRSA, zgodnie z szacunkami z poprzednich raportów. Wydaje się, że wyższe koszty są w dużej mierze spowodowane wyższą średnią długością pobytu, ale mogą również wynikać z dodatkowe testy i zwiększone ryzyko przyjęcia na OIT z C. difficile ”- napisali naukowcy.

W 2014 r.Rada Doradców Prezydenta ds.Nauki i Technologii wydała kilka zaleceń dotyczących zwalczania oporności na antybiotyki, w tym nadzór nad MDRO w placówkach opieki zdrowotnej i społeczności, kampanie dotyczące zarządzania antybakteryjnego, środki ostrożności w celu ograniczenia narażenia oraz edukacja pacjentów i niebezpieczeństwa nadmiernego przepisywania antybiotyków.